top of page
  • תמונת הסופר/תאדוה לוטן

מסתמן ש… (מסעי בעקבות תוצאות הבחירות)

מסיבות שאינן רלוונטיות לפוסט הזה, לא הצלחתי להירדם הלילה, ותוך כדי ניקוי הגוגל רידר שלי ניסיתי להתעדכן בתוצאות הבחירות המקומיות. משימה לא פשוטה, מסתבר, גם בעידן הסופר-מתוקשר שלנו.

לתושבי הערים הגדולות זה קל. אי אפשר היה לפספס את נצחונו של חולדאי (מצטערת אנשי עיר לכולנו, אני הייתי בעדכם), ושמחתי לגלות שברקת ניצח את פורוש בירושלים. המידע הזה מרוח בכותרות הראשיות של אתרי החדשות המרכזיים. ירושלים ותל-אביב גם דאגו לפרסם באתר האינטרנט של העיריות את תוצאות הבחירות בזמן אמת, וכך כל אחד יכול היה להכנס ולהתעדכן תוך כדי ספירת הקולות.


הצגת תוצאות הבחירות באתר עיריית תל-אביב יפו

עיריית חיפה מצד שני, לא חשבה שזה משהו שיעניין את תושבי העיר, והם יכולים להסתפק באתרי החדשות. למעשה, מי שנכנס לאתר העירייה יכול להתרשם שאין בכלל בחירות מקומיות.

תוך כדי שיטוטי באתרים האלו, ניסיתי למצוא את המידע על הישוב שבו אני מתגוררת, מבשרת ציון. שמתם לב שאין לינק לאתר של המועצה המקומית? נכון מאוד. לפני כמה שנים עלה אתר אינטרנט, שהמועצה הפסיקה לעדכן בערך אחרי חודשיים, ומאז הוא אבד אי-שם בתהום הנשייה האינטרנטי. עצוב.

אז ניסיתי לחזור לאתרי החדשות ולברר מי יהיה ראש המועצה שלי מחר. בארבע בבוקר הבנתי שב ynet הלכו לישון כבר בשעה שתים וחצי. צודקים! מי ער בשעה כזו?

מבזקי mynet בשעה 4:00

בהארץ ממשיכים להתעדכן, אבל באופן טבעי מציגים רק את התוצאות המרכזיות. אגב, לחבר’ה בהארץ – מה יהיה עם המספרים? אני בטוחה שהמועמדים היו שמחים לתוצאות כאלו, ובכל זאת. (לשאלתכם – פיירפוקס 3).

מבזקים בהארץ

רמז ראשוני מצאתי לבסוף ב-nrg, אבל רק בזכות התוצאות הצמודות של הבחירות:

מבזקים בנרג'

לבסוף קיבלתי את התשובות באתרים מסחריים כגון זמן מבשרת (חבר’ה, תעבדו על ה-SEO שלכם. לא קל למצוא אתכם) ו-meva.co.il (שאותו קל למצוא, אבל ראבק, איזה שם מעאפן יש לאתר הזה, שלא לדבר על העיצוב המחריד). שם כבר היה מידע יותר מדוייק לגבי התוצאות, הן לגבי המתמודדים לראשות המועצה והן לגבי הסיעות.

נשאלת השאלה, למה הייתי צריכה לעבוד כל כך קשה כדי לקבל את המידע הזה בזמן אמיתי, בשנת 2008? אני הייתי מצפה שהתוצאות האלו יפורסמו באתר משרד הפנים מרגע שמתחילה ספירת הקולות. אבל אתר משרד הפנים, שמציג מידע מסודר וברור לקראת הבחירות, לא מפרסם תוצאות בזמן אמת. באתר כתוב:

את התוצאות הרשמיות מפרסם מנהל הבחירות תוך 21 יום ממועד הבחירות, והן כוללות: שם ראש הרשות הנבחר, רשימות המועמדים שנבחרו וההתקשרויות ביניהם, חלוקת הקולות בין המתמודדים ומספר המנדטים לכל מפלגה, מספר הבוחרים ברשות המקומית, מספר הקולות הכשרים ומספר הקולות הפסולים.

למה בעצם אי אפשר להציג באתר משרד הפנים תוצאות תוך כדי הספירה? למה לא לתת לי מידע לגבי תוצאות הספירה בקלפי שלי? המידע הזה קיים, מעודכן וזורם למשרד הפנים – אני רוצה לראות אותו מפורסם בזמן אמת, ישירות אלי, בלי התיווך של nrg, הארץ והמבזקן המנומנם ב-ynet. לתשומת לב ועדת הבחירות המרכזית…

Comments


את הבלוג שלי אני מנהלת למעלה מעשור וכתבתי בו על שלל נושאים: מקצועיים, אישיים, פוליטיים, חינוכיים ואפילו כאלו שקשורים לתזונה ודיאטה.

אני יועצת עסקית-טכנולוגית והמומחיות שלי היא לחבר את היעדים העסקיים של הארגון עם הצרכים האמיתיים של הלקוחות על מנת לייצר את הפתרון הטכנולוגי הנכון והחדשני שהארגון יוכל ליישם ביעילות. אני מתמחה בדיגיטל וחווית לקוח, אדפטציה של הארגון לעידן הדיגיטלי - והרבה יותר מזה. אני גם חובבת נלהבת של מדע, טכנולוגיה, היסטוריה ומדע בדיוני. אני מעבירה הרצאות העשרה בנושאים האלו ובנוסף אני מנחה פאנלים ואירועים. והאם ציינתי שאני מנכ"לית בהתנדבות של עמותת מדעת? 

053_edited.jpg

אדוה לוטן

פוסטים אחרונים
bottom of page