top of page
  • תמונת הסופר/תאדוה לוטן

מה נשמע?

החזרה למטריקס והלימודים בבר-אילן החזירו לחיי משהו מוכר ולא אהוב – נסיעות יומיומיות למרחקים ארוכים. לפחות שעתיים ביום אני מבלה בכבישים, ובימים שאני בהרצליה – זה יכול להגיע גם לשעתיים וחצי או שלוש. התקווה שלי, אגב, היא לצמצם את היקף הנסיעות כך שלפחות יום בשבוע אוכל לעבוד מהבית. נראה איך זה יצליח לי…

בינתיים אני מחפשת דרכים להעביר את הזמן בנסיעה. על האזנה לרדיו ויתרתי כבר לפני שנים. למרות שזה איפשר לי להיות מאוד מעודכנת ומחוברת למה שקורה, כולל היכולת להצטרף לשיחות בנושא כדורגל ואשכרה לדעת על מה הם מדברים, מצאתי שאני מתעצבנת בקלות, וחיפשתי משהו יותר נעים להאזנה, אבל לא מונוטוני כמו מוסיקה. אפשר כמובן לדבר בטלפון ולפעמים גם אין ברירה. נכון להיום אין לי דיבורית נורמאלית במכונית אז אני משתדלת להמנע מכך. בקרוב יהיה לי טלפון קבוע ברכב ואז אולי זה ישתנה.

פתרון נפלא הוא audiobooks. ספר טוב שמוגש ע”י קריין טוב, הוא חוויה נפלאה. כבר סיפרתי פה על זה שאני שומעת הארי פוטר (קניתי את כל הסידרה, ג’ים דייל מקריא. יום אחד אפנק את עצמי ואקנה אותה שוב בביצוע של סטיבן פריי), ויש לי עוד כמה ספרים בפורמט הזה. אבל זה לא זול בכלל, וספר שמוקלט ע”י קריין לא מוצלח זה פשוט סבל.

אתמול נפל לי האסימון בקול מהדהד: פודקאסטים! פודקאסט הוא משהו שכל העולם התלהב ממנו לפני חמש שנים, ואני אף פעם לא ניסיתי להתחבר אליו, בעיקר כי לא היה לי נגן MP3 מוצלח ולהקשיב לפודקאסט ליד מחשב זה בזבוז זמן משווע מבחינתי. אז יצאתי לחיפוש אחר פודקאסטים ברשת והורדתי לי כמה כדי לנסות היום בנסיעה.

המקום הראשון לבקר בו כשמחפשים פודקאסט בעברית הוא האתרicast. מהאתר הורדתי כל מני הרצאות מהאוניברסיטה הפתוחה, ודרכם הגעתי לפודקאסט מצויין של האתר ספק סביר – פודקאסט לחשיבה סקפטית ביקורתית ומדעית. עוד פודקאסט נחמד שמצאתי הוא עושים היסטוריה, שמשלב מדע והיסטוריה של המדע – שני תחומים החביבים עלי מאוד.

לקינוח, בדקתי האם TED מאפשרים גם להוריד את ההרצאות שלהם בפורמט לשמיעה ושמחתי לגלות שחלק מההרצאות (גם אם לא כולן למרבה הצער) ניתנות להורדה. בהזדמנות זו פגשתי לראשונה הרצאה נפלאה של האנתרופולוגית הלן פישר, שמספרת על תשוקה מינית, אהבה רומנטית והיקשרות לבן זוג אחד, ואיך כולם יכולים לקרות לנו בו-זמנית. מומלץ מאוד.

השיטוט ב-TED בנסיון למצוא הרצאות בפורמט MP3 היה די מתסכל, ואז מצאתי בבלוג שלהם פוסט שמפנה לדף המתעדכן באופן קבוע, ומרכז רשימה של כל הפודקאסטים הזמינים להורדה – לשימושכם.

נראה שהנסיעה הביתה תהיה מהנה יותר מהיום והלאה 🙂

את הבלוג שלי אני מנהלת למעלה מעשור וכתבתי בו על שלל נושאים: מקצועיים, אישיים, פוליטיים, חינוכיים ואפילו כאלו שקשורים לתזונה ודיאטה.

אני יועצת עסקית-טכנולוגית והמומחיות שלי היא לחבר את היעדים העסקיים של הארגון עם הצרכים האמיתיים של הלקוחות על מנת לייצר את הפתרון הטכנולוגי הנכון והחדשני שהארגון יוכל ליישם ביעילות. אני מתמחה בדיגיטל וחווית לקוח, אדפטציה של הארגון לעידן הדיגיטלי - והרבה יותר מזה. אני גם חובבת נלהבת של מדע, טכנולוגיה, היסטוריה ומדע בדיוני. אני מעבירה הרצאות העשרה בנושאים האלו ובנוסף אני מנחה פאנלים ואירועים. והאם ציינתי שאני מנכ"לית בהתנדבות של עמותת מדעת? 

053_edited.jpg

אדוה לוטן

פוסטים אחרונים
bottom of page