top of page
  • תמונת הסופר/תאדוה לוטן

אנדנדינו דור 3.5, 5 מגהפיקסל, עם GPS


אז החלטתי לקנות סמארטפון. כן, אני יודעת, לחצי עולם כבר יש מזה שלוש שנים לפחות. עד עכשיו החזקתי מעמד לא רע עם ה-Nokia 6500 שלי, ומן הסתם הייתי מחזיקה עוד שנה אלמלא החלק הקטן הזה שבראש הטלפון, שכל הזמן נשבר או עף מהמקום. בפעם הקודמת שזה קרה ומסרתי את הטלפון לתיקון, קיבלתי אותו חזרה מפורמט. חזרתי הביתה עצבנית כל כך שכאשר הוא שוב נשבר בשבוע שעבר החלטתי שמספיק, הגיע הזמן למכשיר חדש ואותו אני לא אקנה מסלקום.

צרות טובות, נכון? אלא שלפני שאני מוציאה סכום כזה של כסף (ואפילו האופציה הזולה ביותר, היא יקרה), אני מנסה להיות בטוחה ככל שאוכל. מה אומר לכם – לא פשוט בכלל.


את האייפון פסלתי. לא אוהבת את הגישה של אפל, לא אוהבת ש”מחליטים עלי” כמו שאומרים הילדים. נכון שאי אפשר להשוות את כמות האפליקציות שמפותחות עבורו (לא מדברת על שטויות – יישומים בנקאיים, תקשורת ועוד). ובכל זאת. נקסט.


מועמד ראשון הוא Nokia e72. תמיד חיבבתי את נוקיה. ה-e72 הוא דק וקל, יש לו סוללה חזקה ומסך שמתפקד טוב גם בשמש. מהביקורות שקראתי, ואנשים איתם דיברתי שמשתמשים בו, עושה רושם שהוא מכשיר מצויין לצרכי העבודה – סנכרון למיילים, נוחות בשליחת וקבלת הודעות. מקלדת פיזית די טובה. מה שנעדר ממנו, הוא אלמנט ה”fun”, וחבל לי לוותר עליו… יתרון נוסף הוא שהוא זול משמעותית מהחלופות האחרות.

מועמד שני הוא ה-HTC HD2. מסך מגע ענק, סלולארי כייפי מאוד שיצא לי לשחק איתו קצת. מערכת ההפעלה היא windows mobile 6.5, שמושמצת ביסודיות, אבל לדעתי כמעט ולא מורגשת בזכות הממשק ש-HTC פיתחו מעליה והמעבד החזק. המכשיר עומד יפה בכל מה שאני מצפה ממנו. אבל יש שני חסרונות שמהם אני חוששת – בפעמים שבהם ניסיתי לכתוב באמצעות המקלדת הוירטואלית, היה לי ממש קשה. כל הזמן לחצתי על המקשים הלא נכונים ולקח לי דקות ארוכות לכתוב משפט פשוט. אני מניחה שזה עניין של הרגל, ובכל זאת זה מטריד. בעיה נוספת היא העמידות שלו. מבחינת מכות ונפילות, אני מתכוונת. מי שמכיר אותי יודע על מה אני מדברת.

והאחרון הוא Motorola Milestone. הוא כולל גם מסך מגע וגם מקלדת פיזית (והמחיר שהוא הכבד ביותר מבין השלושה). מערכת ההפעלה היא אנדרואיד, מה שנשמע מצוין עבור חובבת גוגל שכמותי, אבל מצד שני אני מקבלת את הרושם שצריך לא מעט התעסקות איתו כדי לקבל מערכת הפעלה שתעבוד לשביעות רצוני המלאה, ובעברית. חסרון נוסף הוא המסך שלא עובד כ”כ טוב בשמש ישירה (מעצבן!) ונוטה להתלכלך מאוד בטביעות אצבע. לא יצא לי “לשחק” איתו וחבל. מבחינת מחיר – הכי יקר מהשלושה.


מבין שלושת האפשרויות, את המוטורולה הכי קל לי לפסול. נשארתי עם שתיים, שבאמת באמת אני לא יודעת להחליט בניהן. בסוף כבראה אעשה פשוט אנדנדינו, או יותר הגיוני – אלך על האופציה הזולה…


stay tuned – עדכונים בהמשך.

Comments


את הבלוג שלי אני מנהלת למעלה מעשור וכתבתי בו על שלל נושאים: מקצועיים, אישיים, פוליטיים, חינוכיים ואפילו כאלו שקשורים לתזונה ודיאטה.

אני יועצת עסקית-טכנולוגית והמומחיות שלי היא לחבר את היעדים העסקיים של הארגון עם הצרכים האמיתיים של הלקוחות על מנת לייצר את הפתרון הטכנולוגי הנכון והחדשני שהארגון יוכל ליישם ביעילות. אני מתמחה בדיגיטל וחווית לקוח, אדפטציה של הארגון לעידן הדיגיטלי - והרבה יותר מזה. אני גם חובבת נלהבת של מדע, טכנולוגיה, היסטוריה ומדע בדיוני. אני מעבירה הרצאות העשרה בנושאים האלו ובנוסף אני מנחה פאנלים ואירועים. והאם ציינתי שאני מנכ"לית בהתנדבות של עמותת מדעת? 

053_edited.jpg

אדוה לוטן

פוסטים אחרונים
bottom of page